Mesafeli Satış Sözleşmesi

Madde 1 – Sözleşmenin Tarafları

Satıcı: Julyen Çiftlik Eti Tarım ve Hayvancılık Üretim Pazarlama İthalat İhracat Anonim Şirketi

Adres: Güneşli Mah. Bosna Sk. No: 1 İç Kapı No: 1 Elbistan / KAHRAMANMARAŞ

Vergi Dairesi ve Numarası: Vergi Dairesi: ELBİSTAN – Vergi No: 4841894715

Telefon: +90 (546) 944 46 34

Web Adresi: “Julyen.com.tr”

E-posta: info@julyen.com.tr

Alıcı / Müşteri:

Adı Soyadı:

Adresi:

Telefon:

E-posta:

Alıcı bilgileri “https://www.julyen.com.tr” alışveriş sitesine üye olurken veya alışveriş esnasında  kullanmış olduğu ad, soyad, adres ve iletişim bilgileri esas alınmaktadır.

Madde 2 – Sözleşmenin Konusu

 2.1. İşbu  sözleşmenin konusu, ALICININ, SATICIYA ait “julyen.com.tr” web sitesinden elektronik ortamda sipariş verdiği, julyen.com.tr sitesinde belirtilen niteliklere sahip ve yine sitede belirtilen fiyatlandırmaya göre satışı yapılan mal/ürün ‘ün satış ve teslim şartlarının ve 6502 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

2.2. ALICI, satışa konu malların; temel nitelikleri, satış fiyatı , ödeme şekli, teslimat koşulları vs. satışa konu mal/hizmet ile ilgili tüm ön bilgiler ve cayma hakkı konusunda bilgi sahibi olduğunu, bu ön bilgileri elektronik ortamda teyit ettiğini ve sonrasında mal/hizmeti sipariş verdiğini iş bu sözleşme hükümlerince kabul ve beyan eder.

2.3. “julyen.com.tr” sitesinde ödeme sayfasında yer alan ön bilgilendirme ve fatura iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçalarıdır

Madde 3 – Sözleşme Tarihi

İşbu sözleşme ALICI tarafından elektronik ortamda onayladığı tarihte geçerlilik kazanır.

Madde 4 – Mal Teslimi, Sözleşmenin İfa Yeri ve Teslim Şekli

4.1. Mal, ALICI’nın teslimini talep etmiş olduğu adrese ve/veya kişiye teslim edilecektir.

4.2. Teslimat; stokların müsait olması ve mal bedelinin SATICI’nın hesabına geçmesinden sonra en kısa sürede ALICI adresine/belirttiği teslim adresine, SATICI’nın belirlediği kargo şirketi ile gönderilmek sureti ile yapılır.

4.3. Herhangi bir nedenle mal/hizmet bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI mal/ürün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

4.4. SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI’ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar teslimatın ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI’nın siparişi iptal etme hakkını kullanması halinde ALICI’nın ödediği tutar 15 iş günü içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.

Madde – 5 Teslimat Masrafları ve İfası

5.1. Teslimat masrafları/nakliye giderleri ALICI’ya aittir.

5.2. ALICI, sözleşme konusu mal/ürünü teslim almadan önce; muayene edecek ezik, kirik, ambalajı yırtılmış vb. hasarlı ve ayıplı mal/ürünü kargo şirketinden teslim almayacaktır.

5.2. Teslim alınan Mal/ürünün hasarsız ve sağlam olduğunun kabul edildiği anlamına gelir.

5.3 Teslimden sonra mal/ürünün özenle korunması borcu, ALICI’ya aittir.

5.4. Mal/ürünün tesliminden sonra ALICI’ya ait kredi kartının ALICI’nın kusurundan kaynaklanmayan bir şekilde yetkisiz kişilerce haksız veya hukuka aykırı olarak kullanılması nedeni ile ilgili banka veya finans kuruluşunun mal/ürün bedelini SATICI’ya ödememesi halinde, ALICI mal/ürünün bedelini tazmin etmekle yükümlüdür.

5.5. SATICI, sözleşme konusu mal/ürün/ürünlerin; Mal/ürünlerin siparişinden itibaren ( Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin (EFT’nin) banka hesaplarına ulaştığı belirlenen andır) ilk teslimat günü içinde mal/ürünü teslim eder ve bu süre içinde yazılı bildirimle ek olarak bir sonraki teslimat gününe uzatım hakkını saklı tutar.

5.6. Sağlam, eksiksiz, siparişte ve web sitesinde belirtilen niteliklere uygun ve son kullanma tarihleri ve var ise ürün özelliklerini açıklayan bilgi  ile teslim edilmesinden sorumludur.

5.7. Sözleşme konusu mal/ürün, ALICI’dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden SATICI sorumlu tutulamaz.

5.8. SATICI olağanüstü durumlar dışında haklı bir nedenle Sözleşme konusu Ürün/hizmetin tedarik edilemeyeceğinin anlaşılması halinde ALICI/Tüketici’yi bilgilendirerek onayını almak sureti ile eşit kalite ve fiyatta başka bir mal/hizmeti tedarik edebilir ve Sözleşme konusu taahhüdünü bu suretle yerine getirmiş sayılır.

5.9. SATICI, ALICI’nın sipariş ettiği mal/ürünün tesliminin ifasının imkânsızlaştığını düşünüyorsa, sözleşmenin ifa süresi dolmadan ALICI’ya bildirir. Ödenen bedel ve varsa belgeler bu bildirim ile birlikte 15 iş günü  içinde iade edilir.

5.10. Teslim edilen ürünün bozuk olması halinde teslimat ve iade giderleri SATICI tarafından karşılanacaktır.

5.11. 18 (on sekiz) yaşından küçük kişiler siteden alışveriş yapamaz. SATICI, ALICI’nın sözleşmede belirttiği yaşının doğru olduğunu esas alacaktır. Ancak ALICI’nın yaşını yanlış yazmasından dolayı SATICI’ya hiçbir şekilde sorumluluk yüklenemeyecektir.

Madde 6 – Sözleşmeye Konu Mal/Ürün Özellikleri

6.1. Mal Cinsi ve türü, Miktarı, Markası, ağırlığı, esaslı nitelikleri ,Rengi ve Tüm Vergiler Dahil Satış Bedeli “julyen.com.tr” adlı web sitesindeki mal tanıtım sayfasında ve ön bilgilendirme formunda yer alan bilgilerde ve iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçası sayılan faturada belirtildiği gibidir.

6.2. ALICI mal/ürünler  hakkındaki ürünün esaslı niteliklerine ve özelliklerine dair tüm bilgilere sahip olduğunu, satın almaya ilişkin onayı verdiğini, ön bilgilendirme formunu okuyup içeriğini anladığını  kabul ve beyan eder.

Madde 7 – Mal/Ürünün Fiyatı

7.1. Mal/ürünün peşin fiyatı internet sayfasında gösterilmiş olup sipariş sonu ürün ile birlikte müşteriye gönderilen fatura içeriğinde mevcuttur.

7.2. Faturanın düzenlendiği isim/unvan ile sözleşmeyi onaylayanın isim/ünvanı aynı olmak zorundadır.

7.3. Sistem hatalarından meydana gelen fiyat yanlışlıklarından SATICI sorumlu değildir. Buna istinaden SATICI, internet sitesindeki sistemden, dizayndan veya yasadışı yollarla internet sitesine yapılabilecek müdahaleler sebebiyle ortaya çıkabilecek tanıtım, fiyat hatalarından sorumlu değildir. Sistem hatalarına dayalı olarak ALICI, SATICI’dan hak iddiasında bulunamaz.

Madde 8 – Ödeme Planı

8.1. Alışveriş sepetine eklenen ürünlerin KDV dahil TL tutarı ALICI tarafından onaylandıktan sonra, ilgili banka kartının pos’u üzerinden işleme alınır. Bu nedenle siparişler, sevk edilmeden önce müşteriye sipariş onay maili gönderilir. Sipariş Onay maili gönderilmeden sevkiyat yapılmaz.

8.2. Kredi kartı (Visa, MasterCard , vs. ) ya da banka havalesi ile alışveriş yapılabilir. Sipariş tarihinden itibaren üç gün içinde havalesi yapılmayan siparişler iptal edilir. Siparişlerin işleme alınma zamanı, siparişin verildiği an değil, kredi kartı hesabından gerekli tahsilatın yapıldığı ya da havalenin ya da (EFT’nin) banka hesaplarına ulaştığı belirlenen andır. Ödemeli gönderi ya da posta çeki gibi müşteri hizmetleri ile görüşülmeden gerçekleştirilen ödeme yöntemleri kabul edilmez.

8.3. İnternet ortamında kredi kartı bilgilerini kullanmak istemeyen alıcılara nakit havale ile sipariş imkanları sunulmuştur. Havale ile ödemede ALICI kendisine en uygun bankayı seçip havalesini yapabilir.

8.4. ALICI’nın, kapıda ödeme şeklini seçmesi halinde, kargo şirketi elemanına nakit veya kredi kartı ile ödeme yapabilir. bu durumda siparişini verdiği kargo kendisine teslim edilir.

Madde 9 – Cayma Hakkı

9.1. ALICI sözleşme konusu mal/ürünün; iş bu sözleşmenin ayrılmaz parçası olan ve “julyen.com.tr” web sitesinde yayınlanmış olan önbilgiler gereğince, ambalaj ve içeriğinin kargoda  hasar görmesi halinde veya son kullanım tarihinin geçmiş olması halinde cayma hakkına sahiptir. Bu cayma hakkını ürünün kendisine tesliminden itibaren  5 (beş) gün içinde kullanabilir.

9.2. Cayma hakkının kullanılması için ayni süre içinde SATICI’ya  e-posta ile bildirimde bulunulması, Cayma Hakkının  kullanılması halinde,  3. kişiye veya ALICI’ya teslim edilen mal/ürüne ilişkin fatura aslının iadesi zorunludur.

9.3. Cayma hakkına ilişkin ihbarın, SATICI’ya  ulaşmasını takip eden 15 iş günü içinde mal/ürün bedelini gösteren Alıcı faturasının da satıcıya iade edilmiş olması şartı ile, mal/ürün bedeli ALICI’ya iade edilir. Fatura aslı gönderilmezse ALICI’ya bedel iadesi yapılmaz.

9.4. Cayma hakkı nedeni ile iade edilen mal/ürün en geç  3 (üç) gün içerisinde SATICI’ya, teslimat ve kargo bedeli SATICI tarafından karşılanmak üzere gönderilmesi gereklidir.

Madde 10 – Temerrüd Hali ve Hukuki Sonuçları

Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

Madde 11 – Yetkili Mahkeme

İşbu sözleşmeden kaynaklanabilecek ihtilaflarda, yasal olarak belirlenen değere  kadar Tüketici Hakem Heyetleri, bu değerin üzerindeki ihtilaflarda Tüketici Mahkemeleri görevlidir. Tüketici Mahkemesi bulunamayan yerlerde Asliye Hukuk Mahkemeleri görevlidir.

SATICI : Julyen Çiftlik Eti A.Ş.                                                                                                                                            ALICI:

Menü

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunabilmemiz için çerezleri kullanıyoruz. Bu siteyi kullanmaya devam ederseniz, bunu kabul ettiğinizi varsaymaktayız.
Tamam